Tripi viimased päevad (6/6)

29 12 2012

Airlie Beach (21. dets)

Päev otsa peesitasime Airlie Beachi laguuni ääres. Mitte midagi muud tarka ei viitsinud teha. Ujusime basseinis ja võtsime päikest – puhkasime. Ilus koht, kus tervitada maailma lõppu.

Ööbisime Rockhamptoni lähedal mingis puhkealas.

Yeppoon, Emu Park, Bargara, Mon Repos (22. dets)

Kuna suurt midagi plaanis ei olnud, siis keerasime Rockhamptonis tourist drive nr 10 peale ja sõitsime Yeppooni ja Emu Parki. Nägime ookeanivaateid.

Edasi liikusime Bargarasse, kus hängisime rannas kuniks jõudis kätte õhtu. Bargarast umbes kümne kilomeetri kaugusel asub Mon Repos. Seal oli meil plaanis näha suuri kilpkonni.

Mon Repos on kuulus kilpkonnade pesitsuskoht (rookery). Show algas kell 19 kuna kilpkonnad tulevad vaid pimedas randa munema. Rahvast oli palju: pakun, et umbes 150 inimest.

Pimedas juhatati meid randa, kus ootas juba auku kaevav kilpkonn. Pikkuseks tal 101 cm.  Jälgisime, kuidas viimane liivas pesa kaevas ja seejärel esimesed 10 muna sinna munes. Alles seejärel võis kilpkonna valgustada ja ta ümber pilti teha. Sain niipalju targemaks, et need kilpkonnad munevad 5-6 korda “munemishooajal” ja korraga umbes 100-150 muna.

Neid mune lubati meil ka katsuda. Meenutasid ping-pongi palle, vajutasin mõlgi sisse ja see mõlk tuli kohe välja. 😀 Tuuri lõpus vaatasime, kuidas kilpkonn pesa liivaga kattis ja seejärel vette läks.

Edasi sõitsime pimedas Tin Can Bay suunas. Jälle ööbisime autos ja toitsime sääski.

Tin Can Bay delfiinide toitmine (23. dets)

Tin Can Bays saab toita delfiine. Nad ujuvad enam vähem randa ning siis ongi võimalik neile kala anda. Nägin nelja delfiini: 9 kuune beebi, ülejäänud olid 21, 25 ja 35 aastased. Delfiinid seal trikke ega midagi ei teinud – üks pistis aeg-ajalt nina veest välja, oligi kõik. Huvitav oli ikkagi nii lähedal delfiinidele olla ja neile kala närida anda. Meeldis!

Delfiinid söödetud põrutasime koju Brisbane’i. Soe dušš, Wifi, voodi, külmkapp, pesumasin – home sweet home!

Muideks Peeter finantseeris enamiku tripi kuludest. He’s my squeeze! Minu finantsolukord on varsti nii kusine, et ärge pange tähele, kui teile Somaalia piraatide stiilis ekirju saatma hakkan, kus teavitan, et mul tarvis miljonid riigist välja saata ja selleks tarvis teie pangakonto andmeid. 😀 Tänud Peeter ja Rachel. It was an amazing trip!


Toimingud

Informatsioon

One response

29 12 2012
Erki

Vägev trip.

Loodan, et sul läheb uuel aastal tööga etemini ja tuleks püüda korra kokku saada 2013 aastal.

Häid pühi ja vana-aasta lõppu

Your loving brother
%d bloggers like this: