Enne minekut

11 12 2012

Viimati rääkisin, et plaanisin majutada ühte Couchsurfarit. Nii tegingi: majutasin 2 päeva rõõmsalt Allenit Taiwanist, tegime ka väikese grilli väljas.

Kuna ma olen juba teist kuud taimetoitlane (jah, karnivoorid, liha söömine on väga paha paha), siis valmistasin veggie-burgereid. Teistele tegin ka mõne päris burgsi mahlaste rasvaste lihakotlettidega, mis veresooned kohe ära lupjavad ja soodustavad igasugu terviseprobleemide tekkimist. Kõhud maitsvat manti täis tangitud, rüüpasime õlut ja siidrit ning hängisime võrkkiiges. Suutsin ka oma käe karvad grillimise käigus ära põletada.

Peale Alleni lahkumist käisime Bribie saarel Petsiga. Sai ujuda, randades ringi jalutada, pargis tegime “trenni”. Seal oli üks “trenažöör”, kus ma tasakaalu tagamiseks sõin kartulikrõpsu ja samal ajal tegin kardiot. Eight-pack here I come! Nägime ka krabisid, kes kivide vahel end peitsid. Krabid olid aga nii rõvedad, et me ei julgenud ühtegi neist kinni püüda, kuigi proovisime.

Käisime ka Petsiga  paar korda Kullarannikul surfamist harjutamas. Pets sai isegi paariks sekundiks jalgadega laua peale.

Paar päeva tagasi nägin Eestlased Austraalias Facebooki grupis, et üks eesti tüdruk otsib paariks päevaks Brissis peavarju. Pakkusin ühte tuba talle oma villas ja kuna ta liikus Kullarannikult, siis sõidutasin ta isegi sealt enda juurde kohale. Oh jah, olen nii lahke ja suuremeelne. Neiul nimeks Agni (tagurpidi Inga).

Pühapäeval käisime kogu majarahvaga kriketit vaatamas Gabba staadionil. Mäng kestis veidi üle kolme tunni ja ükski eestlastest ei jaganud matsu. Tund aega peale mängu algust liitusid meiega ka Benn ja Emily, kes andsid meile kriketi kiirkursuse. Väga põnev see mäng ei olnud. Aga muidu olime tublid austraalia kultuurinautijad kuna pidasime ikkagi terve mängu vastu. Peale kriketit liikusime Benni sõpradega Brissi kesklinna ja tegime seal väikese pubilaksu.

Kriketipäeval sebis Agni endale ka küüti põhjapoole, et leida sealpool tööd ja/või oma vennaga kokku saada. Talle tuli igasugu pakkumisi ja variante. Pets aga ostis oma lennupiletid Eestisse.

Nende piletitega oli kah selline jama. Baltic Tours tegi mingi pakkumise, mille Pets ära broneeris. Seejärel pidi ta piletid ära ostma järgmiseks päevaks enne kella viite õhtul. Rahaülekanded Austraaliast võivad veidi rohkem aega võtta ning siis pabistas Pets, et ei saagi need piletit ostetud. Päev hiljem aga sai emaili, et nad said ikkagi raha kätte ning talle saadeti ka piletid. Paar tundi hiljem aga saadeti uus email, kus kerjati €15 lisaks, kuna laekus veidi vähem pappi, kui neil tarvis. Jälle ähvardati, et kui suured summad s.t €15 järgmiseks päevaks kell viis õhtul kohal ei ole, siis piletid tühistatakse. Egas midagi, veidi jamamist ja siis saime Agni abiga tolle makse tehtud (tal oli eesti pangakontol nutsu). Piletid nüüd Petsil olemas ja 24. detsembril lahkub ta Austraaliast.

Tulles tagasi Agni rideshare’i otsingute juurde… Kuna Petsil nüüd kindel minek, Agnil tarvis liikuda ja minul suurt midagi tööd siin pole, siis otsustasime minna roadtripile Cairnsi (põhja Austraalias, Brisbane’ist umbes 1600 km) ja tagasi.  Agni tripib vaid Bundabergini (hellhole, kus ma farmis orjasin). Kui te mäletate Rachelit, kellega Sydneyst Brissi trippisin, siis ka tema liitub meie tripiga Cairnsi.

Järgmisel korral siis tripist,

Kriketientusiast


Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: