More… more…more…

19 04 2012

Veidi mu kodust ja sealsetest elukatest.

Kõigepealt, Bundaberg asub Austraalia idakaldal Queensland’i osariigis (hea küll, rand on tegelikult 15. kilomeetri kaugusel). Linnas elab umbes 71,000 inimest. Läbi linna voolab Burnett’i jõgi, mis aeg-ajalt üle ujutab.

Majad on siin üsna huvitavad – seisavad pakkude peal. Jah, paljud majad on umbes 30. puutüve peale ehitatud. See on vajalik selleks, et elamine kõrgemal oleks. Muidu tuleb vesi tuppa.

Ka minu praeguses kodus elatakse vaid “teisel korrusel”. Esimene korrus on justkui kelder, kus vaid pesumasin ja muu kola asub.

Lisaks inimestele elavad meil majas ka suured prussakad (kuni 5-6 cm) ja gekkod. Prussakad on üsna rõvedad, kuid gekkod on päris lahedad, kui nad mööda seinu ja lagesid ringi jalutavad. Kiired on kah… Kätte pole ma veel ühtegi saanud.

Kuna prussakad on niivõrd rõvedad, siis me killime neid nii palju kui võimalik. Mõrvamisvahendiks sobivad igasugused rasked objektid, kuid tihti kasutame hoopis putukamürki (aeorosool).

Üks päev juhtus nii, et Luca oli köögis ja nägi prussakat. Võttis aerosooli kätte ja pihustas pikalt-pikalt prussakat. Samal ajal kurtis, et prussakas ei sure. Meie (mina, Barry ja Michelle) naersime suure hurraaga teises toas, et arvatavasti piserdab Luca prussakale toiduõli peale (pakend on sarnane). Prussakas raudselt naudib seda :D, keerab selili 😀 ja lausub “More… more…more… Nämm nämm nämm “. 😀 Tol õhtul sai üsna pikalt naerdud. See seik oli siis ühe päeva highlight.

Kaader voolab. Ühel pildil näete ka kõiki elanikke – Luca, Barry, Tyler, Steffan, Michelle ja mina. Tyler ja Steffan (mõlemad Kanadast) olid siin vaid nädala ning kolisid üle-eile välja. Ka Luca laseb siit kahe päeva pärast jalga (töö on liiga jube). Tänane info oli, et homme tulevad kaks eestlast siia juurde.

Lähen ja löön nüüd paar prussakat lapikuks enne magamaminekut.

SalaSeikleja!

Advertisements

Toimingud

Information

3 kommentaari

19 04 2012
Eero

Heh, elasin ise ka Bundabergi lähedal umbes kuu aega kui Aussis käisin. Käi Bargaras kindlasti ära ja tervita Koola Beach Apartmentsi toredat tädi ja onu eestlaste poolt 😀 Kui tööd vähe siis mööda Goodwood Roadi sõites jõuad Woodgate roadini(mingi 40-50km Bundabergist) ning kohe Woodgate roadi alguses paremat kätt müüakse puuvilju ja head paremat…seal elab üks tore vanapaar kes kindlasti oskab teile mingeid väiksemaid töid anda. Me elasime nende juures 3 päeva, aitasime arbuuse korjata ja saime 2x rohkem palka nende päevade eest kui Bargara lähedal arbuusifarmis. Me isegi ei lootnud palka saada kuna ööbisime ja sõime nende juures ja tahtsime lihtsalt head teha 🙂 Kui sinna satud siis tervita ka!

19 04 2012
salaseiklused

Tänud Eero. Bargara’s korra juba käisin, kuid lähen kunagi jälle…
Eks vaatab seda tööasja… pean ju vaid 18 päeva veel farmis töötama.

29 04 2012
Tauno

See on ikka päris räige, et nii sarnaseid pudeleid tehakse toiduõlile ja putukamürgile. Mõtle, kui nüüd oleks vastupidi olnud, et paned pannile putukamürki …
%d bloggers like this: