Uus farm

15 04 2012

Niisiis, esimene nädal uues farmis seljataga. Ei saa öelda, et siin eriline puhkus oleks olnud.

Töötan “orgaanilises” farmis (mahefarm???), kus kasvatatakse igast manti nagu näiteks tomateid, baklažaane (eggplant), sigu, brokkolit, maguskartuleid? (sweetpotatoes) jmt. Ei kõla just väga isuäratavalt. Tean jah.

Sel nädalal töötasin neli päeva. Üsna kähku sai selgeks, et organic farm tähendab seda, et palju on rohimist. Enamiku ajast olengi põlluridade vahel rohinud või kõplanud. Oh happy day! Selline 18. sajandi talupoja tunne tekib seal põllul. Lisaks rohimisele saab siin ka taimi istutada ja varsti ka korilast mängida.

Tegu on tunduvalt väiksema kohaga kui mu eelmine tomatifarm. Töölisi on siin üksteist: Iirimaalt 4, Eestist 1, Kanadast 2, Prantsusmaalt 1 ja Itaaliast 3 inimest. Pooled elavad minuga samas majas ja ülejäänud kuskil karavanipargis.

Hetkel on tööd üsna vähe, kuna mitte midagi ei ole veel valminud. Seetõttu olid ka kõik mu tööpäevad lühikesed s.t lõppesid 12-14 vahel. Jama vaid, et kell 5 ärkama peab…

Pühapäevad on siin vabad ning täna otsustasin randa kaema minna. Facebook’is nägi Masa (jaapanlane, kes samuti tomateid korjas), et olen Bundaberg’is ning ta ise ka juhtus siin olema. Täna saime kokku ja sõitsimegi randu vaatama. Esmalt käisime Bargara’s, seejärel Mon Repo’s (seal on võimalik kilpkonni näha, kuid nov-märts vahemikus) ja lõpetuseks külastasime Burnett Heads’i randa. Siinsed rannad jäid kõvasti alla Byron Bay’le ja Gold Coast’ile. Üsna palju oli kive ning vaid siin-seal olid väikesed liivarannajupid, kuis võis ka ujumas käia.

Järgmise korrani!

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: