Roadtrip Melbourne-Bundaberg mööda idakallast

9 04 2012

5. aprill. Bundaberg, here I come!

Hommikul ärkasin üles ning mu toas põrandal oli katkine faksimasin ( 😀 , lugege eelmist postitust). Viisin viimased asjad autosse ja aitasin ka Steff’il kolida (ta oli juba leidnud uue kodu). Jätsin Steffi’ga hüvasti ja seejärel startisin Sydney poole.

Esialgne plaan oli täna jõuda Canberra’sse ning sealt veidi edasi. Nii kahjuks ei läinud. Kolimistega venis mu start nii hiljaks, et Canberra’sse oleksin jõudnud 21 paiku ning siis oleks seal kottpime olnud ja ma ei näinud selles mõtet. Seega põrutasin Canberra’st mööda ja ööbisin veidi peale Goulburn’i.

Nägin palju asfaldit. Fail!

6. aprill. Suur Reede.

Põrutasin edasi Sydney’sse. Seal tahtsin vaid ooperimaja näha. Parkisin kusagil kesklinnas. Õnneks oli riigipüha ja parkimine oli “vaid” $3 tund. Muidu oleks olnud $7 tund.

Eniveiz, tegin paar klõpsu ooperimajast ja botaanikaaiast. Seejärel tervitas mind linnast väljudes ummik. Paistab, et kõik sydneylased soovisid kuhugi randa chillima minna vmt.

Muidu oli Sydney väga ilus. Jättis väga hea esmamulje. Tulen kunagi kindlasti tagasi.

Sõitsin edasi Salamander Bay’ni. Seal nägin suuri ämblikke ja veel suuremaid ämblikuvõrke. Võrgud olid kahe puu vahel nii suured, et sinna võis inimene kah kinni jääda. Väga neid kaheksajalgseid ei torkinud ja pääsesin sealt eluga.

Rand ei olnud just kõige ilusam, kuna seal oli väga palju vetikaid vmt, mis mulksus (tegi keeva leeme häält). Vette ma minna ei tahtnud. Pildilt näete ka mu kräsupea soengut :S Sorry, kamm jäi Eestisse! 😀

Õhtul parkisin jumal teab kus maantee ääres ja magasin autos.

7. aprill. Byron Bay, NSW.

Mäletan, et Oli oli kunagi rääkinud, et ma pean kindlasti Byron Bay’d külastama…. Või oli see Bowen… Eniveiz, mingi B tähega koht oli. Suundusingi Byron Bay’sse ja kui sinna kohale jõudsin, siis oli vaatepilt kõike muud kui igav. Kast jäi lahti!

Byron Bay on Austraalia mandri kõige idapoolseim punkt. Seda kohta kirjeldavad järgmised sõnad: paradiis, valge liiv, ilus rand, ilusad inimesed, soe vesi ja suured lained. VÄGA palju inimesi oli end sinna parkinud. Parkimiskohta oli võimatu leida, kuid sain selle vägitükiga ikkagi hakkama. Peesitasin rannas, ujusin, lugesin raamatut – puhkasin nii nagu nendel puhkusereisi postkaartidel :D. Ka siia tulen kunagi tagasi.

Tegin mõned pildid kaljudest, lainetest, päikeseloojangust ja tuletornist.

Jäin Byron Bay’ga vägagi rahule.

8. aprill. Kullarannik

Byron Bay’st liikusin edasi järgmistesse paradiisirandadesse: Cold Coast ja Surfers Paradise. Jällegi käisin ujumas, peesitasin rannas kuniks viskas üle ja sõitsin praktiliselt, et Bundaberg’ini välja. Brisbane’ist sõitsin lihtsalt läbi kuna taevas olid juba kurjad pilved ning tahtsin enne vihma kuhugi Bundaberg’i lähedusse jõuda.

9. aprill. Jõudsin Bundaberg’i.

Sõitsin Bundaberg’i. Seal võtsin Andrea’ga ühendust. Andrea (maja üürileandja) näitas mulle toa kätte ja jättis mu üksi majja, et saaksin rahus sisse kolida. Ise läks ta tagasi tööle. Kõik teised töölised olid samuti farmis. 16 paiku toodi kõik töölised koju.

Majas elavad hetkel vaid mina, Michelle (Iirimaalt), Barry (Iirimaalt) ja Luca (Itaaliast). Arvan, et kuna 5-6 voodikohta on veel vabad, siis tuleb siia peatselt rahvast juurde.

Luca just rääkis, et töö oli über-raske (täna oli ta esimene päev). Michelle ja Barry samuti kurtsid, et töö pidi hinge seest võtma.

Andrea andis mulle ka töölepingu jmt paberimajanduse ning isegi üüri eest andis tšeki tagasi. Täitsa tipp-topp värk. Isegi maja on igati kobe. Esmamulje asjast on hea. Loodan vaid, et homme ei ole tööl väga hull.

Ciao!

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: