Start Ye Bastard

3 02 2012

Eile õhtul sadas vihma. Waranga Basin’i järve ääres kedagi polnud ja terve järv oli minu. Kahju, et ilm nii jama oli. Keerasin varakult magama.

Hommikul tibutas vihma. Ärkasin viie paiku üles ja nagu ikka, väike hommikusöök, riidesse ja muud hommikused toimetused.

Läksin autot käivitama. Keerasin võtit, mootor käib ringi, kuid käima ei lähe. Jändasin sedasi oma 20 minutit. Vihma sadas edasi. Arvasin, et ju vist oli midagi märjaks saanud ja siis proovisin veel 10 minutit autot käivitada. Ei midagit.

Suhteliselt lootusetu tunne oli. Nägin end vaimusilmas möödasõitjaid peatamas ja palumas, et keegi mind käima tõmbaks. Kella poole kuue paiku on siin muidugi sada liiklejat. Otse loomulikult jäävad nad sellisel kellaajal seisma…

Kuid enne seda meeleheitlikku sammu vaatasin, mis värki ma autoga kaasa sain. Viskasin pilgu punasesse kasti, mis varem päevavalgust näinud polnud. Seal oli igasugu mutrivõtmeid, piduriklotse jmt pahna. Aga seal oli ka üks huvitav aerosool. Pakendil ilutses silt “Start Ye Bastard!”. 😀

Nojah… Mõtlesin, et mis siis ikka… Lugesin kasutusjuhendit ja seal oligi kirjas, et tarvis pihustada mootori õhuvoolikusse (air intake) ja seejärel võtit keerata.

Niisiis vaatasin veidi mootorit ja mõtlesin välja, kus see õhutoru olla võiks. Pihustasin seda värki torru, kuid auto ikka ei käivitunud. 10 minutit hiljem kordasin sama trikki ja seekord, kui võtit keerasin, tegi mootor paremat häält ja lõpuks läkski käima. Great success, “Start Ye Bastard” ei vea kunagi alt.

Useless’il oli lihtsalt veidi külm ja ta ei tahtnud vihmaga sõitma minna. Mhm… autol nimeks Useless. 😀

Hakkasin tööle sõitma, kuid veidi hiljem tuli mõte, et vihmaga vist ei peagi tööle minema. Saatsin Buli’le sõnumi (helistades vastas kõnepost), ning alles siis, kui tööle jõudsin sain vastuse, et täna hoopis vaba päev. Nice.

Kuna midagi ei olnud teha, siis läksin lihtsalt ümbrust kaema. Käisin Tatura nimelises linnas ja jalutasin kõik selle pargid läbi. Parkide atraktsioonid olid järgmised: kärbsed, linnud, jõgi, soo.

Järgmine päev läksin jälle rõõmsalt tööle. Auto käivitus probleemideta. Põllul oli üsna vähe autosid. Ka Oli jõudis sinna veidi peale mind. Vaatasime, et üsna märg on ikka ja väga sopas möllata ei tahaks. Lisaks ei olnud ka eriti inimesi. Otsustsime, et arvatavasti on ka täna vaba päev ja sõitsime linna (Shepparton’i). Käisime raamatukogus, mingis pargis ja lihtsalt lõime aega surnuks.

Arutasime ka oma olukorda. Tööl käib üks suur vassimine ja me ei ole siiamaani mingit lepingut saanud ja palka makstakse sulas. Asi tundub üsna jama. Otsustasime, et kui meile palka konto peale ei hakata maksma, siis lähme töölt ära.

Täna rääkisin sellest ka Buli’ga (Oli vist parandas kodus pead vmt, hommikul ta oma farmeri majast ei väljunud…) ja ütlesin, et olen siin vaid paar päeva veel, kui mulle palka kontole ei maksta. Buli lubas omakorda enda ülemusega rääkida. Tundub, et järgmine nädal hakkan juba uut töökohta otsima.

Põhjus, miks ma seda töölepingut ja pangakontole palka tahan saada, on see, et mul on tarvis tõendada, et töötasin 88 päeva kusagil farmis. Kui mul mingit lepingut ei ole ning pangakonto väljavõttest ei ole näha, et midagi oleks laekunud, siis on veidi keeruline tõestada, et siin töötasin. Seega kavalam oleks otsida uus koht, kus ei vassita ja asju aetakse normaalselt. Olen siin juba kaks nädalat töötanud. Tundub, et see on mahavisatud aeg.

Hetkel plaanin Queensland’i minna – seega kuhugi idakaldale. Võibolla Cairns’i. Eks see lähipäevil selgub.

Tänase päeva highlight oli aga see, et ostsin kitarri. 😀 Nüüd on tarvis vaid nimi talle välja mõelda.

Mõned pildid ka Waranga Basin’ist ja tomatifarmist:

Varsti töötu farmitööline!

Advertisements

Toimingud

Information
%d bloggers like this: