Handshake

1 01 2012

Uue aasta võtsime vastu Perth’is. Oleme endiselt Keiju juures. Kokku oli siin 8 eestlast (olid ka mõned külalised).

Pidu nagu ikka: laud oli Keiju hõrgutistest lookas, külmkapp head kraami täis. Good times, good times.

Vaatasin, mis pildid fotokas olid. Arvan, et maailm oleks parem koht, kui ma neid lõbusaid pilte internetiavarustes ei näitaks. Sorry mates.

Täna hommikul koostasin nimekirja kõikidest hostelitest Perth’is.Peale lõunat läksime (mina ja Olav) linna, et kaeda kuulutuste stende. Kui ma Melbsis olin, siis oli stendidel üsna palju kuulutusi, kus otsiti reisikaaslasi roadtrippidele. Lootsime sarnaseid kuulutusi ka Perth’i hostelites näha.

Niisiis jõudsime esimese hostelini, kus lugesime kuulutusi. Mitte ühtegi kuulutust ei olnud reisikaaslaste otsimise kohta. Kõik müüsid autosid. Peale kahte minutit jalutas üks tüüp meie juurde ja hakkas enda auto müümise kuulutust seinale kinnitama.

Vaatasime, kuidas ta oma kuulutuse seinale kinnitas ja nägime üsna head diili. $1600 capervan kogu varustusega (telk, madrats, CD-makk, gaasipliit, tekid, padjad, “jahutuskast” jne).  Registreeritud New South Wales’is (osariigis, kus näiteks Sydney asub).Täpselt see, mida meil roadtripiks vaja on kuna me sõidamegi itta. Lisaks oli ka ülevaatus (rego) tehtud augusti kuuni. Jackpot!

Olav küsis sada küsimust austerlase (austrialane???) käest auto kohta. Ainuke miinus oli see, et autot tuleb 10. jaanuarini oodata, kuna sellega tehakse trip Perth’ist põhja poole.

Diil kõlas väga atraktiivselt ja käisin välja idee, et viskaks ikka pilgu autole peale. Nii tegimegi.

Nende seltskond läks veel täna selle autoga tripitama. Seega arvan, et võib üsna kindel olla, et vastu pükse ei saa. Lisaks tundusid nad ka päris lahedad tegelased olevat. Vist oli kaks austerlast ja üks Prantsuse neiu. Minu jaoks oli ostuotsus tehtud. Eks ma kaldun inimesi usaldama ja panustan sellele ka, et inimesed ei lähe ju katkise autoga tripitama. Oltsil läks minuga sama punkti jõudmiseks veel aega.

Paarsada küsimust hiljem (Olavile ikka meeldib küsida) ütles austerlane, et “today we can shake hands and make the deal in about ten days”. Mul oli väga suur heameel, kui Olavil küsimused otsa said ja ta lõpuks selle meheteo ka ära tegi (handshake’ist on ka ülevalpool pilt).

Niisiis, üsna edukas päev oli. Esimesest hostelist, kus käisime, leidsime täpselt sellise auto nagu meil tarvis on. Austerlane ise rääkis ka seda, et see oli esimene koht, kuhu ta kuulutuse üles pani. Tänane päev läheb küll kategooriasse “Only in Australia.”

Nüüd on meil 9-10 päeva aega otsida 1-2 reisikaaslast, planeerida veidi eelarvet ja tripi marsruuti.

Peale autosaagat vaatasime lihtsalt Perth’is ringi. Kõndisime ühte parki ja nägin seal ära oma esimesed aborigeenid. See oli täiesti jube vaatepilt. Nad lällasid muru peal, laulsid mingeid laule ja naersid valjuhäälselt. Ümberringi olid katkised ja tühjad õllepudelid. Aborigeenid nägid väga agressiivsed välja. Äärmiselt ebamugav ja ebaturvaline oli sealt pargist läbi kõndida. Ma ei julgenud neist pilti kah teha. Mulle veel ei mahu pähe, kuidas selline vaatepilt saab võimalik olla sellises rikkas riigis nagu Austraalia. Ikka üsna jube oli.

Veidi eemal nägime ka mõnda kängurud ja tegime paar pilti.

PS: Head uut aastat kallid lugejad. 2012. aastal olge julgemad ja tehke asju, mida te kunagi muidu ei teeks. Elage nagu maailm lõpeks. Oot-oot.. 2012 tulebki maailma lõpp ju. Aega on veel kuupäevani 12.12.12, kuid selge on see, et Maiade kalender ei valeta. Valmistuge Viimseks Päevaks: silitage karvast seina  (vaadage “Get Him to the Greek” filmi), sööge üks Vegemite’i võileib, tehke amatöörfilme, kirjutage ja joonistage.

Head uut!

Ivar

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

4 kommentaari

1 01 2012
E.

Head uut aastat sulle! Julgusest rääkides, siis ostsin Tai piletid ära ja kui juhuslikult juhtud 28.02-20.04 sealkandis olema, siis võid teada anda. Esialgu tuleb “lühike” ~50-päevane trip. 🙂

2 01 2012
salaseiklused

Arvan, et on täitsa reaalne aprillis Tais kohtuda. Eks ma püüan oma plaane tehes Taiga arvestada.

1 01 2012
Anna

Happy new year!

2 01 2012
salaseiklused

Head uut aastat Sullegi!
%d bloggers like this: