93-päeva vanused õlled

30 12 2011

Žanr: komöödia
Esilinastus: 30 detsember
Asukoht: Austraalia, Perth, Scarborough beach’i läheduses
Rollides: Olav (müüja), Ivar (veebiturundaja), Rob (Ostja)

Proloog:
Kolmapäeval lendasin ma Perth’i Tiger Airways’iga. Veidi jebimist oli lennupileti saamisega kuna online ei saanud teha check-in’i. “Kassas” oli aga check-in’i hinnaks $30. Kui lennujaama jõudsin, siis tuli välja, et mul oli veebipilet printimata (netis ei saanud ju teha). Lennujaamas kusagil printida kah ei saanud.
Mul aga läks lamp peas põlema ja läksin üle tee asuvasse hotelli, kus küsisin adminni käest, kas saan printida. Nagu ikka osutus austraalia neiu väga abivalmiks ja sain seal samas prinditud ja netis ka veidi surfatud (oli varahommik ja pidin paar tundi sunuks lööma enne lendu). Tasuta!
Olav lõpetas farmis oma töö ära ja ostis Ford Capri $200’ga. Tegi ka ülevaatuse pooleks aastaks (maksis $221.48). Nime registreerimisega jmt paberimajandus oli $21. Kokku $421.48+paagitäis kütust $58=$479.48.
Oltsi viimane tööpäev oli neljapäeval (eile).

Story:
Elan siin Keiju (klassiõde) juures. Ta üürib maja veel kolme eestlasega, pluss mina. Eile õhtul chillisime ja tarbisime alkot. Mida muud selles palavuses teha :D? Eniveiz inimestel oli tuju hea ja kella 22 paiku helistas Olav ning rääkis, et tuleb siia. Ta 160 km kaugusel. Meil kõigil oli hea meel ja jätkasime veini “degusteerimist”. Tund hiljem saatis Olav sõnumi, et ta ikkagi ei saa siia tulla. 😦
Hommmikul oli aga farmitööline kohal. Kella 8 paiku hommikul helises uksekell ja käriseva häälega jorss kargas ukse vahelt sisse. Pea veidi valutas, kuid rõõm oli suur.
Olts nägi üsna räsitud välja. Silmad olid punased, habe oli ajamata… Tüüp ei olnud öö otsa maganud. Ta avastas autol väikese “pisivea” – iga 20 kilomeetri tagant kuumenes vesi üle ja läks keema. Sedasi ta sõitiski :D, peatudes iga 20 minuti tagant ja ootas kuniks vesi maha jahtub. Ta oli väga närvis.
Lisaks võtsid ka mendid ta rajalt maha. Trahvi õnneks ei tehtud. Noriti kummide mustri mitte-olemasolu üle ja pandi ka puhkuma. No biggie.
Muljetasime veidi ning siis otsustasime, et paneme auto müüki kuna 5000+ km roadtripile ei saa nii minna, peatudes iga 20 kilomeetri tagant… Samas sedasi näeks rohkem Austraaliat. 😀
Tegime paar pilti ja ma panin kõik oma turundusalased teadmised kokku selleks, et koostada maailma parima auto kuulutus. Autost oli ju vaja kähku lahti saada. Uus ja normaalne vaja asemele osta.
Panin järgmise kuulutuse gumtree’sse:
ESMALT vaadake pilte ja siis lugege tekst kah läbi.

  • Sexy convertible Ford Capri URGENT SALE! Going overseas…
  • Ultimate driving experience. Once in a lifetime bargain!!!
  • State of the art technology electric windows. Works with a button!
  • Massive 1.6 Litre R4 Engine. 83 wild horses under the hood, 61kW – enough to power a small village with electricity in Eastern-Europe for a decade.
  • Drivethrough ONLY 197,000 km. Just came out of factory in Bangladesh. 
  • Custom built for Australian consumers in 1990. Came with a boomerang (not included).
  • Rego until 06/Aug/2012. $599.99 drive-away price. CASH ONLY. Sold as is.
  • Needs some bodywork. Has some scratches. 
  • Car overheats after 20 minutes of driving, something might be wrong with the engine. 

Near Scarborough beach, Perth. Olav

Tund aega peale kuulutuse sisestamist sai Olts kõne ja 15 minutit hiljem oli Rob kohal. Müügiprotsess oli täielik komöödia.
Rob küsis, et kaua auto meil juba on olnud. Vastasime, et nädal (tglt vist vaid 2 päeva). Küsis, et miks müüme. Vastasime, et läheme tagasi Eestisse ja vaja autost lahti saada.
Rääkisime, et autol läheb vesi keema ja siis võtsime kapoti lahti, et enne proovisõitu vett sisse valada. Oltsil tuli muidugi epic küsimus, kui ta mult küsis, et kuhu kohta seal vett valatakse. 😀 Ma sain veidi naerda. Rob kah vaatas, et need kaks jobu ei tea autodest ikka mitte midagi. 😀
Olts nägi ikka vähemalt sama jube välja, kui hommikul. Silmad punased ja unekas oli tal nüüd veel suurem kui varem.
Rob siis tegi väikese tiiru ja seejärel algasid rahajutud. Nõustusime $50 hinnast alla andma ja leppisime kokku, et $550 on lõplik hind (plussi jäime ikkagi :D). Rob küsis, et kust kohast leiaks ta sularahaautomaadi. Mina vastasin, et ma olen siin vaid 2 päeva olnud ning mul pole õrna aimugi (ega ei valetanud ju… Ma tõsimeeli ei tea mitte midagi). Rob vaatas meid veidi kahtlaselt. Siis Olts seletas seal midagi oma käreda inglise keelega (Olav elas siin kuu aega ja orienteerus veidi paremini). Aga Rob vaatas meid ikka väga imeliku pilguga (umbes, et me varastasime auto ja tahtsime sellest kähku lahti saada vmt)… Põhimõtteliselt kaks väga kahtlast tüüpi müüvad autot, tüübid ei tea autost mitte midagi, ei orienteeru ja annavad igale küsimusele poolikuid vastuseid. 😀
Olavil tuli aga geniaalne mõte, et me võime ju guugeldada lähedal asuvaid pangaautomaate vmt ja seda tegimegi. Rob jälle vaatas meid kahtlaselt, kui ma küsisin, et mis meie aadress üldse on :D… Ikka igast otsast oli see müügiprotsess läbi mõtlemata. 😀
Eniveiz Rob läks raha võtma ja tuli tagasi, täitsime ühe paberi ära ja oligi müüdud. Olime $550 rikkamad.
Praegu istungi Olaviga diivanil ja tähistame kordaläinud päeva kahe õllega, mille ta ostis päeval, mil ta farmi tööle läks. Need õlled lihtsalt seisid tal kogu selle aja külmkapis. Seega neil õlledel on tohutu sentimentaalne väärtus :D. Nad tähistavad ühe jubeda ajastu lõppu ning samal ajal rikkuse ja jõukuse ajastu algust.
Olavi kokkuvõte farmitööst: “92 päeva sitta tööd tehtud.”
Hetkel oleme veel kahevahel. Võibolla ostame uue auto ja sõidame tollega idakaldale, võibolla otsime kuskilt hosteli teadetetahvlilt teisi reisikaaslasi, kellel sarnane marsruut plaanis ja lihtsalt liitume nendega. Eks mõlemal alternatiivil on omad plussid ja miinused. Eks ma varsti annan teada, mille kasuks otsustame.
Uue aasta võtame siin Perth’is vastu. Can’t wait! Keiju oskab väga hästi süüa teha. Täna tegi mingit suppi… Tunne on nagu sööks praegu kuskil restoranis… Nämm-nämm!

PS: Peale autoromu pilte tuleb ka paar pilti minust, Olavist ja Keijust. Otseloomulikult näete ära ka need kaks kurikuulsat õllet!

Ciao,
Hugs and kisses, muaaahhhh XOXOXOXOXOXOXOXOXXX

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: