10) Vegemite’i võileiva maitsmine

11 12 2011

Täna sain esimese asja oma Salakirjast maha kriipsutada.

Käisin poes šoppamas ja ostsin Vegemite’i. Tegu on Austraalias populaarse määrdevõiga (umbes nagu Nutella šokolaadivõi, sarnane ka USA peanut butter’iga).

Nüüd räägin teile detailselt, kuidas see Vegemite võileiva söömine välja nägi. Behold the 4 awesome steps of eating Vegemite:

Samm 1.

Osta purk Vegemite’i ja uuri pakendit…

Njaa… Proudly made in Australia since 1923… Ju siis väga kõva sõna. Suu jookseb juba vett.

Samm 2.

Keera kaas maha ja vaata mis seal sees on.

Seest paistis mingi musta värvi möks olevat. Ei saa öelda, et lõhn oleks olnud tuttav. Uudishimu suurenes ja valmistusin 4D maitseelamuseks.

Samm 3.

Määri võileiva peale.

No problem… Pildilt näete, kui hästi see mul välja tuli. Võiksin vabalt kokaks hakata.

Samm 4.

Kaua-oodatud hetk. Võta paar ampsu võikust…

… ja viska see jubedus prügikasti.

Üsna rõve soolane möks on see Vegemite. Ma üritasin ennast sundida kogu võileiba ära sööma, kuid ei suutnud. See oli liiga jubeda maitsega.

Arvan, et minuga üsna sarnane on enamike mitte-austraallaste Vegemite’i kogemus. Eniveiz panin selle purgi “Free food” riiulile hosteli köögis ning ligi 2 tundi hiljem, kui sealt mööda jalutasin, oli keegi selle “maiuspala” sealt endale juba võtnud. Head isu! Täitsa siiralt kohe.

Lisaks Vegemite’ile uurisin ka langevarjuhüpete kohta. Paistab, et kui $389 välja käia, siis saab ka selle triki tehtud (Eestis on langevarjuhüpped enam-vähem sama hinnaga). Hetkel lükkan selle teadmata kaugele tulevikku, kuna üksi ei tahaks minna (paari sõbraga oleks palju lahedam minna). Lisaks ei ole vist õige mõte raha raisata enne, kui mingi sissetulekuallikas muretsetud on.

Päikesepõletus on kenasti jõudnud ka sellele tasemele, kus nahk hakkab ketendama (või kestendama????) ja maha kooruma. It’s USA all over again, kuigi leebemas vormis. Seega võin CV’sse kirjutada:

  • Masters degree – check
  • Bachelors degree – doublecheck
  • Work-experience in financial markets and IT – mega-check
  • Looking ridiculous – MOTHERFLIPPING CHECK ALL OVER THAT.

Tööpakkumisi peaks tulema nagu seeni peale vihma, eks?

Muideks Melbourne’i linnapildis kohtab üsna palju nö “ülikondi”, kuid neid eristab Londoni “ülikondadest” see, et pintsak on sageli puudu. Lühidalt tööpäeviti väisab linna miljon väga viisakalt riietatud inimest. Tahaks kah nende klubiga liituda, muidu võtsin oma ülikonna asjata kaasa ja see võtab enamuse ruumist mu punases seljakotis.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

6 11 2012
Aivo Timm

vegemite’i syyakse hoopis teistmoodi. v2rskelt r8stitud saiale m22ritakse v6id ja siis 6rn kiht vegemite’i… v2heses koguses sobib see imeh2sti sooja ja v6ise r8stsaiaga. sinul on see tehtud toorele saialae ja vegemite’i kogus on meeletu

6 11 2012
salaseiklused

Ma ei teadnudki seda. Järgmine kord teen normaalse Vegemite’i võileiva. Tänud!
%d bloggers like this: