Ladyboys

31 10 2011

Eile hakkasin uurima lennupileteid Austraaliasse: mis nad maksavad, mis marsruudiga on kõige soodsam lennata jne.

Üsna kiiresti sain aru, et enne jõule lähevad lennupiletite hinnad lakke. Mõtlesin, et panen kokku kõige soodsama marsruudi ja jõudsin selleni: Tallinn – London – Kuala Lumpur – Perth. Esimene ots lennates EasyJet’iga, siis AirAsia ja seejärel taas AirAsia’ga. Suureks abiks oli logistika koordineerimisel lehest skyscanner.net.

Kuna kartsin, et London (LGW) – Kuala Lumpur (KUL) odavad piletid saavad otsa, siis ostsin juba selle pileti ära. Maksis £279 s.t €317.54 (ilma pagasita, selle lisan hiljem, kui tean palju kraami kaasa võtan). Muideks maksmisel sai valida valuutat. Kui oleksin valinud valuutaks €, siis oleksin ligi €10 niisama rohkem maksnud. Seega valisin maksmisvaluutaks £. Olen ikkagi ratsionaalselt mõtlev indiviid – homo economicus  (kui ma korrektselt majandusloenguid mäletan). 😀

Niisiis 4. detsembri õhtul (pühapäev) lahkun Londonist ja 5. detsembri õhtul jõuan Kuala Lumpurisse. Arvatavasti lendan Tallinnast Londonisse päev varem s.t 3. detsembril (pilet veel ostmata), ehk lähen varemgi. Ühe või 2 ööd katsun couchsurfing’uga Londonis sisustada (nädalavahetusel on lihtsam host’i leida ka). Võibolla külastan couchsurfing’u tuttavaid :D… Näiteks Augustot, kelle juures võtsin veebruaris vastu Hiina uue aasta või Rui’d kellega sai kõht kõveras naerda. Good old memories… 🙂

Praegu tuli meelde, et pean oma Oyster kaardi (London’i metrookaart, millele saaab raha peale panna, et ühistranspordis sõita) üles otsima. Eks ta kuskil sahtlis vedeleb.

Kuna hetkel ei ole mul veel Working Holiday viisat (kopsupilt tegemata), siis Kuala Lumpur – Perth piletit veel ei osta. Võibolla lähen sealt hoopis Melbourne’i või Sydney’sse. Hetkel veel ei tea.

Surfasin kõvasti internetis (trip.ee) ja sain teada, et keskmiselt kulub umbes 20 päeva peale röntgeni tegemist viisa saamiseni. Oli ka selliseid üksikuid reisijaid, kellel kulus ligi 2 kuud. Mul on plaanis teha kopsupilt 3. novembril, seega jääb mulle 10 päevane safety time. Fingers crossed…

Surfates sain ka seda teada, et ega seda röntgenit ei ole tarvis vaid Tallinnas teha. Võin seda ka näiteks Londonis või Malaisias teha. Eestis tegemisel on miinuseks see, et nad saadavad röntgenülesvõtte tähitud postiga vmt Austraaliasse, mis võtab palju aega. Londoni või Malaisia korral sellist ajaraiskamist pole – vastav info saadetakse digitaalselt. Saab 1-3 päeva jooksul teada, kas saadi viisa või mitte. Niipalju siis meie e-riigist. Ainuke tähtis asi on see, et tuleb samas kohas arsti juures käia. Näiteks, kui teed Inglismaal röntgeni, kuid tarvis on lisauuringuid, siis pead neid tegema seal samas Inglismaa kliinikus. Mujal ei tohi… vähemalt nii järeldasin ma selle röntgeni tegemise s.t EH 160 ankeedi juhendist.

Muideks Eestis saab seda röntgenit teha vaid ühes kohas – Innomedica kliinikus  s.t Narva tn 7, Tallinn. Mingil põhjusel on Eestis vaid üks arst, keda Austraalia usaldab neid kopsupilte tegema – Dr Jaak Tälli. Kaasa tuleb vaid võtta EH160 vorm, passipilt ja pass. Röntgenilaks on €58. Mingit aega pole tarvis ette registreerida.

Nii kui viisa kätte saan, ostan ka lennupileti Austraaliasse. Kui viisa ootamisega lähebki kauem, siis puhkan mõnda aega odavas Malaisias 😀 Peaasi, et mingeid lisauuringuid pole tarvis teha. Turistitan veidi ja arvatavasti teen ka natuke couchsurfing’ut. Loodan, et suudan Malaisias vahet teha lady’l ja  ladyboy’l 😀 God, I hope so! 

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

2 kommentaari

31 10 2011
Mihkel

Kas Malaisia on ladyboyde poolest tuntud?:D

31 10 2011
salaseiklused

Neid on seal ikka omajagu.
%d bloggers like this: