Vahukommi väljakutse

24 09 2011

Täna käisin AIESEC’i Noorte Juhtimiskonverentsil. Kohale oli tulnud umbes 70 noort – eelkõige tudengid. Esinesid Erkki Raasuke, Mats Soomre, Martin Noorkõiv, Kaupo Noormaa ja Kaire Valge. Peaesinejaks oli Mark Young. Kindlasti teate kõiki eelnimetatud tegelasi :D. Üritusest saab rohkem lugeda AIESEC’i lehelt.

Konverentil räägiti juhtimisalastest teemadest. Esmalt sai sõna Erkki (Swedbank’i äss). Mainin ära mõned ta mõtted:

  1. Hea juht peab tundma fundamentaalset – sellist sisemist – huvi teise inimese vastu. Siinkohal soovitas ta rääkida teistega hobidest. Need annavad üsna hea ettekujutuse inimesest. Arvan, et pean ka ennast selles valdkonnas parandama.
  2. Samuti rõhutas Erkki põhimõtet, et inimesi tuleks hinnata nende tegude, mitte sõnade järgi. Lisaks, kui juht ikka midagi pidevalt teistele räägib (näiteks, et tööle tuleb tulla õigeks ajaks), siis peab ta ka ise seda põhimõtet järgima. “Tee ja teised tulevad järgi! Don’t preach!“.
  3. Veel üks pärl: “Average by definition is failure.

Üsna hea mulje jäi Erkkist.

Järgmisena said sõna Kaupo ja Kaire Victory Trainings’ist. See oli konverentsi üks lahedamaid osasid. Esmalt tehti väike sissejuhatus meeskonna loomisest jmt ning siis hakkasime ehitama.

Konverentsitajad jagati neljastesse gruppidesse. Igale grupile anti meeter kleeplinti, meeter niiti, 20 makaroni ja üks vahukomm. Eesmärgiks oli võimalikult kõrge torni ehitamine 18 minuti jooksul. Vahukomm pidi torni tipus olema.

Minu grupi torn kukkus ümber, kuna tahtsime liiga kõrge torni teha. Umbes minut peale seda, kui aeg läbi sai, tuli mul mõte, et lammutan torni veidi väiksemaks ja siis jääb ta püsti. Tegin küll veidi sohki, kuid siin see torn on:

Vaadake pilti lähemalt… See tõesti seisab ja vahukomm on tipus. I’m so proud I could cry. Võitis vist kellegi 40 cm kõrgune torn. Minu tiimi torn oli vähemalt 39 cm :D.

Veidi hiljem rääkis Martin visiooni loomisest. Pean tõdema, et tema esinemine meeldis mulle kõige rohkem. Üsna selline down to earth jutt: motiveeri kõiki, ära keskendu takistustele, küsi “parematelt”  inimestelt abi (s.t inimestelt, kes juba teevad seda, mida sa üritad), ei ole tarvis leiutada jalgratast (Apple ei leiutanud puutetundlikku ekraani) vaid tuleb midagi teha paremini kui teised. Tee plaan, kuid jää paindlikuks, kuna elu ei kipu plaanipäraselt minema.

Seejärel sai sõna Mats. Huvitav, mida ta vanemad küll mõtlesid, kui oma pojale sellise nime panid? Mats rääkis üsna elavalt erinevatest rollidest meeskonnas jmt. Üks ülesanne, mida ta lasi meil lahendada:

8.2.3.6.4.0.7.5.9.1. Miks on need  numbrid selles järjestuses? Leia seos.

Selle lahendamiseks jaguneti jällegi gruppidesse (ei tea küll milleks, see ju individuaalselt lahendatav). Grupis kah mingit diskussiooni ei toimunud. Eks ma vahtisin seda järjestust ja üritasin oma matemaatilise statistika kraadiga seda murda. Tundsin, kuidas sajad tuhanded ajurakud surevad selle vaimse pingutuse tagajärjel. Oli valus. Väga. Aga peale kahte minutit mõtlesin välja :D. Lahendust ma ei reeda, jätan selle avastamisrõõmu Teile.

Ürituse lõpus rääkis Mark Young oma elust ja teda enim inspireerinud kogemustest. Üks idee: “leadership is about making things happen which would otherwise not happen“. Mulle meeldis, et onu rääkis huvitavalt ja enda elust (ei refereerinud väga teiste mõtteid).

Jäin tänase päevaga rahule.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: