Idee, mis päästab maailma

22 08 2011

Paar päeva tagasi postitas üks mu sõbranna, keda ma vaevu tunnen, FaceBook’i ühe video. Jep…  FaceBook on mul täis selliseid sõbrantse. Tegemist on ühe Argentiina õllefirmaga, mis tuli lagedale üsna originaalse vastusega väga raskele ja tähtsale inimkonda koormavale küsimusele. Aegade algusest on inimesed juurelnud selle küsimuse üle. Legend räägib, et ka vanad roomlased filosofeerisid selle üle, kuid ka Sorakles ega Aristoteles ei olnud piisavalt nutikad, et head vastust leida.

Teadusrevolutsiooni ajal, 20. sajandi alguses, tärkasid küll mitmed helged pead eesotsas Einstein’i ja Curie’ga, kuid lõplikku läbimurret selles küsimuses ei saavutatud.

Kuid siis jõudis ootamatult kätte 21. sajand ja nagu välk selgest taevast paistis lootusekiir Lõuna-Ameerikast. Argentiinas istusid kord õlletehases mehed maha,  tõenäoliselt väike sakk juba sees ning arutasid seda küsimust. Küsimus oli järgmine: mida öelda oma naisele, kui tahad õhtul sõpradega baari minna õlut jooma? Üsna vastik on ju iga kord midagi uut välja mõelda ja seda näägutamist lihtsalt ei jõua ära kannatada, kui naine saab teada, kuhu tegelikult lähed. Aga siin allpool on nende argentiinlaste vastus:

Siin see on:

Päris lahe!

Korgi paned kogumiskasti ja iga korgi eest tehakse minut aega ühiskondlikult kasulikku tööd. Kõik võidavad.

Arvasin, et ka Eestis võiks midagi taolist vaja minna. Seega mõtlesin, et saadan selle video lingi Saku “kõrgematele” peadele. Mõeldud, tehtud. Saatsin juhatuse esimehele e-kirja ning sain vastuse järgmiseks päevaks:  “Hi Ivar, I like it a  lot. Great idea!”

Nüüd jääb vaid üle oodata ja loota, et pall läks veerema ja kunagi saab ka Eestimaal see tähtis küsimus lõpliku lahenduse.

PS: Alkohol kahjustab tervist ja ma ei soovita seda mitte kellegil tarbida.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: