“Miks me seda teeme” I töötuba Rõngus

2 04 2011

Täna käisin Rõngu rahvamajas. Seal leidis aset projekti “Miks me seda teeme?” esimene töötoa voor, mille pealkirjaks oli “Segadus”. Asja korraldab Kodukandi nime kandev organisatsioon.

Lühidalt: Tegu oli TASUTA üritusega, kohal oli kuskil 14-16 noort erinevatest noortevolikogudest või muudest grupeeringutest :D.

Asi algas tasakesti, nagu  eestlastel tavaks, tegime paar tutvumismängu, saime nimed, huvid jmt selgeks ja asusime asja juurde. Mulle meeldis see, kuidas Rõngu Noortevolikogu liikmed rääkisid oma tegemistest ja üritustest, mida nad on korraldanud. Räägiti õnnestumistest ja läbikukkumistest, sekeldustest ja huvitavatest tähelepanekutest. I have to give those guys credit… nad ikka teevad üritusi, koolitusi jmt. Võrreldes Puhja Noortevolikoguga toimib nende asi [Rõngu NV] väga hästi.

Mingi aeg selgitasime välja noorte (meie endi) väärtused, tõekspidamised ja rollid. Seejärel analüüsisime/arutasime selle eelmainitud kolmiku mõju ühiskonnas. Arutati ka sel teemal, kuidas kaasata noori ühiskonnas ning kuidas neid aktiivsemaks muuta. Räägiti sellest, kuidas tõsta noorte huvi näiteks poliitika ja valimiste vastu. Räägiti, räägiti, räägiti…kirjutati veidi ja räägiti edasi. Hea oli kuulata mõtteid ja ideid otse noortelt endilt, kuid mida selle infoga peale hakata?

Söök oli hea, ruum/asukoht oli igati OK ja noored ise olid toredad/lahedad. Mul on ka hea meel, et sain tutvuda Rõngu asulaga (pole sinna veel varem sattunud) ja veeta huvitav päev noorte maailmaparandajate seltsis.

Thank you Kaija for making all this possible (Kaija oli projektijuht).

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: