Sellest, kuidas AISEC vallutas TTÜ ja Solarise keskuse…

16 03 2011

Täna oli überlahe päev. Käisin Tallinnas Eesti Noorte Foorum’il TTÜ peahoones. Tegu on AIESEC’i poolt korraldatud üritusega ja teemaks oli “The World is Bigger than Estonia” või “The World is Bigger Than You Think”.

Kohale tuli väga palju välismaalasi – ligi 50’st erinevast riigist. Seltskond oli super!

Üritus oli kordades parem, kui ma ette kujutasin. Konverents algas kena sissejuhatusega kahelt moderaatorilt, kes viskasid ka paar head kildu, seejärel järgnes presentatsioon maailma noorte rollist ühiskonnas ning räägiti ka “Talendid Koju” programmist.

Seejärel osalesin innovatsiooni teemalises workshopis, kus jaguneti gruppideks ja lahendati üks tõeline ühiskonda vaevav probleem (minu tiimi probleem oli koduvõtmete ärakaotamine). Väga loominguline ja lõbus workshop oli – sai ideid genereeritud ja samal ajal ka innovatsiooni kohta nii mõndagi kõrva taha pandud. Näiteks see, et innovatsioon ei tähenda pelgalt millegi uue leiutamist vmt vaid see on ka “reaalse probleemi lahendus” (innovation is a solution to a real problem”).  See selleks. Ahjaa workshop’i juhtis Click & Grow.

Lunch’i ajal hängisin sakslastega, kes olid kõik AIESEC’i liikmed ja jagasime muljeid… Vestluse kõrgpunkt oli see, kui hakkasin inimestelt küsima, et mida nad oma “lahedusega” teevad… (What do you guys do with your awsomeness?)  Väga šeffid vastused tulid. Lot’s of fun! Ma ❤ sakslasi 😀

Veidi arutati ka hariduse ja tööga seotud küsimusi paneeldiskussioonis. Mulle meeldis, kuidas Erkki Truve (Tallinna Ülikooli dekaan, bioloog) vastas ühele küsimusele. Küsiti, et kuidas saavad noored oma häälega maailma/ühiskonda muuta või oma soove realiseerida. Erkki vastas: “… The young are going to change the society anyways, by giving their genes to new generations. (mõttepaus)… And they don’t use their voice to do it :D” See oli nii hea kild….Naer saalis. Everybody loved it.

Lõpus rääkis Derek Small (juhtmiskonsultant UK’st) visiooni olulisusest, maailma paremaks muutmisest muusikaga (playingforchange.com) jmt. Derek’ilt sain igasugu häid mõtteid ja mõtteharjutusi, ideid… Great stuff! Derek was AWESOME. Sellest muusika asjast ka väike videoklipp, mis mulle väga meeldis.

Stand by me: 

Noorte Foorumi programmile järgnes Kultuuride Küla osa (Global Village) Solarise keskuses. Seal tutvustasid kõik konverentsi riigid oma kodumaad, selle toitu, kombeid ja muidugi ka tantsuoskust. Ojaa… AIESEC’i rahvas on tantsurahvas. These guys really know how to have FUN! Tegin ka mõne videoklipi (allpool…sorry, et audio veidi kehv on… Mu fotokas ei tee head videot.). Minu lemmikud tantsus olid poolakad :D.  PS: kui neid Global Village videoid vaatate, siis keerake muusika põhja, et saada vähemalt ligilähedane efekt sellele, mis seal toimus.

Poolakad:

Itaallased:

USA:

Austria:

ja otse loomulikult EESTLASED

Lühidalt – väga elamusterohke ja šeff päev oli, vaieldamatult kõige lahedam konverents, kus olen osalenud. Parim €4 investeering. I was blown away. AIESEC rocks!

Respect!

Mõned pildid:

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: