Stockholm’i kruiis

22 02 2011

Käisin kahe sõbraga (Olav ja Peeter) kruiisil Stockholm’i. Olts sai kuskilt mingi kinkekaardi ja kruiis ise oli seega tasuta. Pidime vaid süüa ja juua ostma.

Samal kruiisil käisin ma ka eelmisel aastal täpselt samas seltskonnas. Siis käisin aprilli kuus. Seekord siis veebruaris.

Eestis oli üsna külm, kuid Stockholm mõjus veidi soojemana, kuid ka seal oli külm. Mõtlesime, et käime ära kuningalossis ja Nobeli muusemis (Nobelmuseet) kuid need mõlemad olid suletud tol päeval. Selgus, et enamus asju oli suletud, kuigi oli esmaspäev (vb mingi riigipüha?).

Külastasime vaid ühte turistikohta – Vasa laevamuuseumi. Muuseum on põhimõtteliselt ühe laeva kohta. Tegu on vist 17 sajandi Rootsi sõjalaevaga, mis läks sadamas põhja, kuna tema peale laaditi liiga palju kahureid. 300 aastat hiljem tõsteti vrakk üles ja restaureeriti. Muuseum oli huvitavam, kui ise varem arvasin (muuseumid on ju üldiselt igavad). Tegin seal ka pilte. Leidsime uue kondise sõbra seal muuseumis ja ma nägin oma nimekaimu luustikku…

Muideks Stockholm tundus mulle palju kallim koht, kui London. Näiteks 19 SEK’i 15 minuti eest internetikohvikus, 30 SEK’i üks ots bussi või metrooga, 25 SEK’i kilo banaane… Samas aga metroo oli viisakam (vaiksem) ning puudusid pidevad teated stiilis “please do not leave your belongings unattended…” “please mind the gap” jne.

Üldiselt oli väga lahe sõpradega chillimas käia.

Pilte:

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: